سید اسماعیل قشمشم هستم، مربی (Coach)، مشاور و مدرس برندسازی شخصی و مهارتهای کوچینگ برای مدیران و افراد، جای بسی خوشحالی است که از طریق وبسایت شخصی بستر گفتگو و ارائه آموزشهای کاربردی به شما مخاطبین عزیز فراهم شده است.

وبسایت شخصی مهندس سید اسماعیل قشمشم | همراه: 09195893985 | من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

ویژگی تصویر

وبسایت شخصی مهندس سید اسماعیل قشمشم

  /  دسته‌بندی نشده*   /  معرفی کوتاهی از کوچینگ
what-is-coaching-article

معرفی کوتاهی از کوچینگ

مطالب مشابه

کوچینگ چیست

کوچینگ چیست : ریشه کلمه کوچینگ به روستایی به نام کاکس[1] در مجارستان بر می گردد. روستایی که به خاطر یک اختراع مشهور شد. این اختراع، کالسکه بود. اهالی این روستا در قرن پانزدهم میلادی از طریق این اختراع با حمل کالا بین دو شهر وین و بوداپست، کسب درآمد می کردند. در همان زمان یکی از اهالی این روستا، کالسکه ای ساخت که نسبت به سایر کالسکه های آن زمان، هم بزرگ تر بود و هم راحت تر. این کالسکه ها، با نام کالسکه های کاکس شناخته شدند و این کلمه بعدها به کلمه کوچ در زبان انگلیسی تغییر شکل داد. در قرن شانزدهم این کالسکه ها کاملا شناخته شده بودند و در سراسر اروپا مورد استفاده قرار می گرفتند. در ادامه تعاریفی از کوچینگ ارائه می دهیم.

کوچینگ چیست :

  • کوچینگ فرآیند تعاملی است که در آن مکالماتی میان کوچ (فرد کوچ کننده) و کوچی (فرد کوچ شونده) انجام می گیرد که هدف آن کمک به کوچی در جهت دستیابی به موفقیت فردی و حرفه ای است.
  • شبیه به شراکتی است که به کوچی در راستای دستیابی به خواسته‌های شخصی و حرفه‌ای یاری می‌رساند.
  • فرایندی است که در آن محیطی ایجاد می شود تا کوچی یاد بگیرد، رشد کند و طوری عمل کند که به صورت چشمگیری امکان موفقیتش را در رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت، افزایش دهد.
  • هنر آسان کردن و آزادسازی قابلیت های فردی برای رسیدن به اهداف معنادار و مهم است (بر اساس تعریف فیلیپ روسینسکی[2]).

 

 

 

برگرفته از کتاب مهارت های پایه ی کوچینگ بر مبنای مدل ARNA

[1] Kocks

[2] Philipe Rosinski

ارسال یک نظر